Wyspa Wolin czyli...

Międzywodzie

i okolice

Zapraszamy do Międzywodzia, malowniczej i spokojnej miejscowości położonej na największej polskiej wyspie Wolin jednym z najbardziej atrakcyjnych obszarów naszego kraju. Bogactwo przyrody, niespotykana różnorodność krajobrazu na raczej niewielkim obszarze sprawia, że jest to wyjątkowo interesujące miejsce do spędzenia wypoczynku.
Piękna, szeroka piaszczysta plaża, do tego co ważne ciepła woda to nasze atuty, do tego jeśli ktoś woli jeziora, od południowej strony Międzywodzia czeka na niego piękny Zalew Kamieński z widocznym legendarnym Głazem Królewskim i panoramą Kamienia Pomorskiego. Nasza miejscowość położona wśród lasów stanowi azyl dla ludzi potrzebujących spokoju i odrobiny wyciszenia, nasza Przystań oferuje do tego doskonałe warunku mieszkalne w przytulnych, dobrze wyposażonych pokojach. 

W promieniu 30 km od Międzywodzia mogą Państwo napotkać szereg atrakcyjnych miejsc będących doskonałym celem wycieczek rodzinnych urozmaicających wakacyjny pobyt nad morzem. Świnoujście jedyna polska miejscowość położona na dwóch wyspach, Międzyzdroje z promenadą gwiazd, Rezerwat żubrów w Wolińskim Parku Narodowym, Wolin z Festiwalem Wikingów, Trzęsacz ze sławnymi ruinami kościoła czy tez Kamień Pomorski pradawny gród z wieloma śladami historii Słowian to tylko niektóre miejsca które przy okazji pobytu w Międzywodziu warto odwiedzić. 

Sama Wyspa Wolin kryje w sobie wiele tajemnic, a co istotne jest niezwykle różnorodnym miejscem. W końcu to największa polska wyspa. Jej północne krańce to tętniące życiem miejscowości nadmorskie Świnoujście, Międzyzdroje, Wisełka czy też Międzywodzie kuszące pięknymi plażami i mnóstwem atrakcji dla każdego bez względu na jego wiek. 

Centralna część wyspy to dziewiczy krajobraz wzniesień pokrytych pięknymi lasami bukowymi i sosnowymi pośród których jak szafiry lśnią przepiękne jeziora, to obszar Wolińskiego Parku Narodowego kuszący bogactwem zwierzyny jak i różnorodnością roślinności. Miłośnicy przyrody mają możność poznawania flory i fauny w Wolińskim Parku Narodowym. Jeśli kochasz wędrówki piesze – szlaki turystyczne zaprowadzą cię w najpiękniejsze części wyspy Wolin. 

 

Zapraszamy